Вельвет традиційно асоціюється з теплом, комфортом та затишком. Цього року він повернувся на модний Олімп, ставши основним конкурентом деніму. Ця тканина має багату історію. Вона була відома ще у Стародавньому Єгипті, де з неї шили одяг для фараонів. Сучасний вельвет сформувався у більш пізній період.
Ренесанс
На європейському континенті в моду вельвет увійшов у Середньовіччі та епоху Відродження. Найкращими майстрами з виготовлення тканини з шовку вважалися італійці з Флоренції. У ті часи вельвет відносився до розкішних тканин, доступних тільки представникам вищих кіл. Речі з вельвету носили дворяни, королеви та королі.
XVIII та XIX століття
У XVIII-XVX століттях виробництво вельвету значно побільшало. Нові виробничі технології зробили цю тканину доступнішою. Це призвело до того, що з вельвету почали шити робочий одяг та уніформу.
XX століття
У XX столітті вельвет знову повернувся до моди. У 1930-ті роки серед студентів та професорів американських та британських університетів популярністю користувалися вельветові штани. Для представників богеми та інтелігенції речі з вельвету були частиною образу. Після початку WWII вельвет почали використовувати для пошиття форми, оскільки він дуже міцний та довговічний.
У 1960-ті роки вельвет став популярним серед підлітків та молоді. Битники та хіпі носили штани та сорочки з цієї тканини. На той час ткачі навчилися виробляти вельвет із бавовни, завдяки чому його доступність зросла ще більше.
«Золоте століття» вельвету розпочалося 1970-ті роки. На той час штани-кльош, костюми та жакети з вельветової тканини вважалися справжнім хітом. Модельєри з усього світу охоче включали речі з вельвету до своїх колекцій, оскільки він став символом свободи та творчості.
XXI століття
На початку «нульових» речі з вельвету почали повертатися на світові подіуми, звідки перекочували до вуличної моди. Дизайнери почали доповнювати свої колекції сучасними та стильними вельветовими інтерпретаціями класичних моделей. У 2010 році в колекціях Balenciaga, Prada та Gucci можна було зустріти вельветові штани, спідниці, жакети та костюми.
У 2024 році речі з вельвету знову опинилися в моді. Креативний директор Gucci Сабато де Сарно включив у колекцію вельветові гостромодні мікрошорти. У свою чергу модні дома Christian Dior, Fendi та Rabanne прикрасили речі з вельвету зухвалим леопардом та яскравою кліткою.
З настанням осені популярність вельвету досягне свого піку. Якщо ви звикли бути в тренді, то редакція FashionHub радить вам подбати про оновлення гардеробу заздалегідь.