А ви ще не пробували боул? Його сміливо можна вважати сучасним трендом здорового харчування. Ще б пак, в одному місці зібрана чимала кількість корисних інгредієнтів, щоб задовольнити всі потреби організму в поживних речовинах. Шеф-кухарі навчилися так комбінувати інгредієнти, що навіть нічим не примітні насіння Чіа в боулі заграють іншими, вишуканими смаками. Щоб харчуватися і корисно, і смачно треба замовити боул у Львові. А кухарі вже подбають, щоб склад інгредієнтів цілком задовольнив ваші особисті уподобання.
Звідки ми дізналися про страву боул?
Що ж таке боул. В перекладі з англійської мови “боул” переводиться як чаша чи глибока миска. Українці з таких мисок їдять, як правило, перші страви. Проте це ми, а на Сході, як стверджує легенда, з такими глиняними мисками ходили Будда та його прихильники після сеансів медитації. Тож, вони ходили між людей, та збирали у такий посуд пожертви. І простий люд їм подавав, хто що може. Найчастіше це були рис, овочі, бобові та зелень.
Таким чином миска наповнювалася хоч і простою їжею, але саме тією, яка містить багато корисних речовин, включно з клітковиною і мікроелементами, необхідними для правильної роботи всіх внутрішніх органів і систем людського організму.
Підсумовуючи вищесказане, можна впевнено заявити, що боул – це не просто страва, а систематизована концепція доступної, здорової та смачної їжі. Коли в одній тарілці зібрані інгредієнти, які утворюють збалансований набір харчових продуктів.
Спочатку, така страва вважалася виключно вегетаріанською, оскільки буддійські монахи не вживали м’ясних продуктів. Сьогодні ж, в боули додають і м’ясо, і рибу, і сир, і яйця.
Чи корисний боул?
В кулінарії боул вважається повноцінною стравою, яка складається з продуктів, які містять білок, вуглеводи, корисні жири, харчові волокна, вітаміни та мінерали. Зазвичай до складу боулу входять зернові:
- рис;
- булгур;
- кус-кусу;
- кіноа.
Джерелом білку виступають:
- м’ясо;
- риба;
- тофу;
- хумус;
- боби едамаме.
А також до складу боулу додаються багато корисних овочів, які містять харчові волокна та безліч природних вітамінів і мікроелементів. А заправляється ця смакота корисними соусами або рослинними оліями.
Можливо, тому що боули містять стільки корисних речовин, вони й набули такої шаленої популярності не тільки на Сході і європейських країнах, а і в Україні. Особливо серед прихильників здорового харчування.
Існують варіанти й солодких боулів, наприклад, вівсяна крупа, кіноа і фрукти, насіння, горіхи. Такий боул є чудовим варіантом для корисного сніданку, він наповнює організм необхідною енергією, а також залишає відчуття ситості надовго.
Замовити корисний боул не тільки на сніданок, а також у якості поживного повноцінного обіду можна в ресторані паназійської кухні NOA.