Обираєте між навушниками AirPods Pro та AirPods 2 або 3? Бездротова гарнітура від Apple пропонує високу якість звуку, але кожна має свої особливості. Дізнайтеся, які відмінності є між моделями Pro, 2-го та 3-го покоління, щоб обрати ідеальний варіант для ваших потреб. Розповідають експерти Avic, магазину гаджетів та техніки з Харкова.
Дизайн
Apple прагнуть робити витончені гаджети в мінімалістичному дизайні. І це у бренду виходить пречудово. У всіх поколінь Airpods витриманий загальний стиль: вони зроблені з глянцевого пластику з блискучим кейсом.
Однак якщо в 3-го покоління та Pro версії однакова форма, то кейс другого покоління вужчий і витягнутий. Пристрої також відрізняються за вагою:
- Аірподси Про – 45 г:
- AirPods 2 – 38 г;
- AirPods 3 покоління – 37 г.
До того ж у AirPods 2 звичайний футляр, а у двох інших моделей – з функцією бездротового заряджання.
Дизайн гаджетів трохи відрізняється. AirPods 2 і 3 покоління не можна адаптувати під вушну раковину. Корпус навушника у них пластиковий. А у Pro є 3 типи змінних амбушур різних розмірів (S, M, L). Можна підібрати відповідний варіант для вушної раковини.
Звучання та можливості
В оригінальних навушниках Apple AirPods Pro амбушури щільно прилягають до вуха. Ця функціональна особливість дозволила впровадити технологію активного шумозаглушення. Тобто, зовнішній мікрофон, вбудований у навушник, вловлює шум і аналізує його та випромінює інвертовані хвилі. Вони «гасять» навколишні звуки, і користувач Аірподсів їх не чує. Водночас, добре сприймає звуки ззовні (голоси, співи птахів), окрім гулу автомобілів, вітру тощо. А якщо потрібно зробити максимально чіткою та гучною мову співрозмовника, достатньо включити режим «Спілкування».
Ще одна корисна опція – просторовий звук. Вона доступна для бездротових навушників Apple Airpods Pro та базових 3-го покоління. Дозволяє створювати об’ємний звук із ефектом присутності. Щодо AirPods 2, то в них немає особливих опцій. Звучання потужне та чисте, але без додаткових покращень.
Залізо та управління
У всіх трьох версіях стоїть чіп H1. Він забезпечує стабільне з’єднання з іншими пристроями, активацію Siri голосом. Порівняно з AirPods 1 покоління та чіпом W1, перемикатися між пристроями можна у 2 рази швидше, а затримка звуку в іграх зменшилася на 30%.
Керувати навушниками від Apple також можна жестами та голосом.
Управління в AirPods 2
- Фраза «Привіт, Siri», щоб увімкнути/вимкнути мелодію, набрати номер.
- Подвійне торкання навушника: увімкнути відтворення, наступний трек, відповісти на дзвінок.
Управління в AirPods 3
- «Привіт, Siri», щоб увімкнути/вимкнути мелодію, набрати номер.
- Один дотик – увімкнути/вимкнути музику, відповісти на дзвінок.
- Подвійне торкання – наступна мелодія.
- Потрійний дотик – попередня мелодія.
- Тривалий дотик – викликати Siri.
Управління в AirPods Pro
- Фраза «Привіт, Siri», щоб увімкнути/вимкнути мелодію, набрати номер.
- Один дотик – увімкнути/вимкнути музику, відповісти на дзвінок.
- Подвійне торкання – наступна мелодія.
- Потрійний дотик – попередня мелодія.
- Тривале утримування — увімкнути режим шумоподавлення або «Прозорість».
Тобто, у моделі AirPods Pro найбільше комбінацій натисків для управління.
Додаткові особливості
Бездротові навушники мають один важливий мінус — вони згодом розряджаються. Але компанія Apple удосконалює свою техніку, щоб вона могла працювати якнайдовше на одному заряді. Час роботи в режимі прослуховування музики (без підзарядки) різний у всіх моделей:
- Pro – 4,5 години;
- 2 покоління – 5 годин;
- 3 покоління AirPods – 6 годин.
У режимі розмови без заряджання:
- Pro – 3,5 години;
- 2 покоління – 3 години;
- 3 покоління AirPods – 4 години.
Цього часу вистачить на дорогу до роботи та назад, тренування і навіть частину робочого дня.
У версії Pro також є важлива перевага – вологозахист IPX4. Це не означає, що у цих навушниках можна плавати. Але вони витримують потрапляння на поверхню крапель поту, води. Ці версії AirPods можна використовувати під час занять спортом, якщо легкий дощ або сніг. Але, митися в душі з ними не варто. Щодо AirPods 2 покоління, то вони взагалі не мають захисту від вологи.
Висновок
AirPods 2 є найпростішою моделлю, якщо оцінювати кількість корисних опцій та аудіотехнології. Ця версія має базове якісне звучання та мінімальне управління жестами. Але вона й найдешевша. Тому, якщо ви хочете недорогі оригінальні навушники Apple AirPods, то класична версія 2-го покоління – чудовий вибір.
У 3-е покоління вбудований адаптивний еквалайзер та підсилювач із широким динамічним діапазоном. Це покращує якість звуку, його чистоту. Також у моделі розширене керування жестами, є захист від води. Проте відсутнє шумозаглушення і навушники повністю пластикові, що може бути незручно для тривалого носіння.
Якщо ж у навушниках ви проводите більшу частину дня, то Pro версія – найкраще рішення. М’які амбушури не давлять, водночас, щільно прилягають до вух. Є режими, які дозволяють ізолюватися від звуків навколишнього світу та навпаки, спілкуватися в навушниках. З трьох описаних моделей у цієї найбільше корисних опцій.