Життя у великому мегаполісі диктує свої правила. На жаль, час на повноцінний обід вдається викроїти далеко не завжди. Як показує практика, найчастіше люди перехоплюють на ходу нездорову їжу. Якщо така практика перетворилася на харчову звичку, це може мати негативні наслідки для самопочуття і травлення. Редакція FashionHub вирішила з’ясувати, чому їжа на ходу шкодить здоров’ю.
Надлишок газів
При харчуванні на ходу людина заковтує під час прийому їжі надмірну кількість повітря. Це явище називається аерофагія. Воно може призводити до виникнення у шлунку почуття тяжкості, дискомфорту, болю та здуття. В ідеалі при порожньому шлунку у травному тракті має бути не більше 200 мл газу. У разі перевищення цієї норми ви можете зіткнутися з незручностями, пов’язаними з фізіологічними механізмами виведення газу з організму.
Недостатнє пережовування
Коли ви приймаєте їжу поспіхом, у вас не залишається часу на ретельне пережовування. Це означає, що у шлунок їжа потрапляє цілком. Щоб її переварити, шлунку доводиться виділяти більшу кількість кислоти. Через надмірні метаболічні зусилля може виникати відчуття нетравлення та тяжкості.
Переїдання
Голод і ситість регулюються гормонами греліном та лептином. Лептин стає активним через 20-30 хвилин після початку їди. Через це при швидкому споживанні їжі цей гормон просто не встигне спрацювати. Головний мозок не буде вчасно повідомлено про те, що ви ситі. У зв’язку з цим віддати команду на припинення їди він не зможе. Таким чином, швидке поглинання їжі може обернутися переїданням.
Більш серйозні наслідки
Швидке вживання їжі може призвести до серйозніших наслідків. У ході досліджень було встановлено, що між швидкістю поглинання страв та ризиком розвитку серцевих захворювань, підвищенням рівня тригліцеридів та виникненням метаболічного синдрому існує зв’язок. Намагайтеся споживати їжу неквапливо та усвідомлено. Жуйте повільно і стежте за ступенем ситості.