Головному мозку потрібен відпочинок не лише вночі, а й вдень. Це пояснюється тим, що щодня багато годин він залишається активним. Дати відпочити мозку можна за допомогою простих вправ. Про них і йтиметься у цій статті.
Самота
Фахівці рекомендують рівномірно розподіляти розумову діяльність упродовж дня. Такий підхід дозволяє не задіяти мозок уночі. Під розумової діяльності прийнято розуміти планування, роздуми, мислення та ін. Постарайтеся викроїти час, протягом якого мозок не буде зайнятий думками, турботами та невирішеними питаннями. Найкраще давати мозку відпочинок під час рутинної роботи на кшталт миття посуду та прання.
Дихання через ніс
За рік ми встигаємо зробити 7 млн вдихів та видихів. Дихання впливає на динаміку нейронів та гіпокамп. Саме від нього залежить здатність запам’ятовувати. Коли ви дихаєте через ніс, він готує повітря до попадання у легені. Воно нагрівається, зволожується та очищається. Коли ви дихаєте ротом, цього не відбувається.
Бінауральна музика
Бінауральна музика уявляє собою звуковий ряд, що генерується на двох різних частотах. Під час її прослуховування виникає відчуття тривимірності. Бінауральна музика має на головний мозок безпосередній вплив. Вона здатна змінювати настрій.
Вимкнення режиму «робити»
Навчіться перемикатися з режиму «робити» на режим «бути». У режимі «робити» мозок знаходиться протягом дня. Важливо, щоб він розумів, що час активності добіг кінця. Перейти в режим «бути» можна шляхом перегляду телесеріалу, прогулянки з собакою, прослуховування музики, занять рукоділлям та ін.
Виключення негативних думок
Для усунення негативних думок можна скористатися блокнотом емоцій. Ручка має перетворитися на підсвідомість, у якій зберігається 70% інформації. Фахівці називають цей процес «штучним обрізанням нейронів». За емоційні стани відповідає підкіркова область мозку. Для позбавлення від негативних емоцій «штучне обрізання емоцій» необхідно застосовувати саме до неї.