Багато хто помилково вважає кавун фруктом, хоча насправді це ягода з родини гарбузових. Популярним у всьому світі він став завдяки своєму освіжаючому смаку. Кавун не тільки смачний, а й корисний. У ньому містяться антиоксиданти та поживні речовини.
Корисні властивості кавуна
Гідратація
У спеку дуже важливо підтримувати в організмі мінімально необхідний рівень гідратації. Для цих цілей можна використовувати не лише воду, а й фрукти, овочі та ягоди. На 90% кавун складається із води. Таким чином він ідеально підходить для підтримки водного балансу.
Гідратація важлива для усіх фізіологічних процесів (транспортування поживних речовин, терморегуляція, виведення метаболічних відходів та інших.).
Джерело антиоксидантів
До складу кавуна входить вітамін С, який є досить сильним антиоксидантом. Він сприяє загоєнню ран, надає підтримку імунній системі та допомагає шкірі залишатися здоровою.
Джерело амінокислот
Кавун є джерелом амінокислоти цитрулін. Вона знижує м’язову втому та покращує кровотік. В організмі цитрулін може перетворюватися на аргінін. Ця амінокислота корисна для здоров’я серцево-судинної системи. Крім цього, вона покращує фізичні показники.
Джерело клітковини
В кавуні багато клітковини, що сприяє покращенню травлення. Вона запобігає запорам, сприяючи регулярному спорожненню.
Незважаючи на безліч корисних властивостей, кавун може завдати шкоди. Важливо пам’ятати наступні моменти:
- Кавун є джерелом фруктози, яка у великих кількостях становить небезпеку для діабетиків.
- Високий вміст клітковини та води може призвести до виникнення проблем із ШКТ (діарея, здуття живота та ін.).
- Вживання кавуна може викликати набряк, висипання, свербіж та інші алергічні реакції.
- Переїдання кавуна може призвести до перевантаження нирок та дисбалансу електролітів.
Чи можна схуднути за допомогою кавуна?
На кавуновій дієті справді можна скинути вагу, проте якою ціною? Вона передбачає вживання в їжу переважно кавуна. Такий підхід спровокує виникнення дефіциту мікро- та макроелементів, призведе до порушення обміну речовин, проблем зі здоров’ям та втрати м’язової маси.
Дипломовані дієтологи рекомендують використовувати ягоду як невелику частину раціону для скидання ваги, а не основної складової. У цьому випадку кавун справді може виявитися корисним у схудненні.