Пломбування кореня зуба означає його герметизацію, щоб запобігти інфікуванню та розвитку запального процесу. Стоматологічна процедура проводиться за допомогою спеціальних інструментів та матеріалів. Її мета – відновити цілісність зуба, зберегти його жувальну функцію та запобігти розповсюдженню карієсу на інші зубні одиниці.
Коли виникає необхідність пломбування зубного кореня

Кожен зуб має порожнину, де міститься пульпа – судинно-нервовий пучок, що транспортує поживні речовини до дентальних тканин. Якщо не вилікувати карієс на поверхневій чи середній стадії, хвороба вражає пульпу з розвитком гострого запалення – пульпіту. Захворювання супроводжується інтенсивним болем, набряком тканин, загальним погіршенням самопочуття та інтоксикацією організму.
У запущених станах необхідне депульпування зуба (видалення пульпи) та закладання до нього антисептичних та антибактеріальних препаратів. Після цього стоматолог може встановити тимчасову пломбу. Постійне пломбування каналів проводиться після зняття запального процесу. Своєчасна герметизація кореня максимально продовжує життя депульпованого зуба. У деяких випадках його протезування може й не знадобитися.
Підготовка до пломбування та різновиди матеріалів для пломби
Важливий підготовчий етап – професійна чистка зубів. Зазвичай вона проводиться перед початком усіх терапевтичних процедур, адже дає змогу усунути м’який наліт і твердий зубний камінь – головні осередки бактерій, що призводять до розвитку карієсу. Крім того, регулярна професійна гігієна – дієвий спосіб профілактики цієї хвороби.
Пломби бувають склоіномерними та фотополімерними. Перші міцно з’єднуються з тканинами зуба, але поступово стають крихкими та руйнуються. Тому використання композитів-фотополімерів вважається найкращим варіантом для пломбування. Вони забезпечують необхідні характеристики міцності та естетичності.
Переваги фотополімерних пломб:
- доступна вартість;
- гіпоалергенність і відсутність побічних ефектів;
- стійкість до зафарбовування харчовими барвниками;
- можливість підбору кольору відповідно до відтінку емалі.

Однак заповнення кореневих каналів пломбувальним матеріалом можливе не в усіх клінічних випадках. Метод пломбування неефективний у разі вертикального перелому кореня (часткового чи повного) та надлому зуба нижче рівня ясен через запущений карієс чи травму. Також серед протипоказань запущені стадії періодонтиту (запалення сполучної тканини між кісткою та зубом) і патологічна рухливість зубної одиниці через пародонтит. У цих ситуаціях лікування зуба проводиться іншими методами. Якщо його неможливо зберегти, завжди залишаються техніки імплантації та протезування.
Професійні послуги клініки Ukrainian Dentist Club – це дієва терапія та реставрація зуба навіть у найскладніших випадках. Запишіться до лікаря, щоб отримати консультацію.