Перший прийом їжі прийнято вважати найголовнішим. Між тим обід не менш важливий. Багато хто задається питанням про те, коли необхідно обідати, щоб отримати від другого прийому їжі максимальну користь для організму. Редакція FashionHub вирішила розібратися у цьому питанні детальніше.
Найкращий час для обіду
Найчастіше час обіду залежить від робочого графіка та розпорядку дня. Дієтологи рекомендують обідати через 4-5 годин після сніданку. Наприклад, при підйомі о 7-й ранку і сніданку о 8-й ранку організм почне подавати перші сигнали голоду о 12-13 годині.
В ідеалі збалансований обід повинен на 1/4 складатися з нежирних білків на зразок бобових, птиці чи риби. Ще 1/4 тарілки мають припадати на складні вуглеводи типу кіноа, батату, дикого чи коричневого рису. Половину тарілки мають займати овочі.
Чи можна обідати надто пізно чи надто рано?
Якщо пообідати надто пізно або, навпаки, дуже рано, то організм може не отримати всіх переваг для здоров’я. Ранній обід спричинить посилення голоду в другій половині дня. Вам доведеться перекушувати шкідливим фастфудом. Пізні обіди часто призводять до пропуску вечері. Ближче до сну люди починають відчувати голод, що змушує їх перекушувати солодкими чи солоними продуктами, що мають низьку поживну цінність.
Вживання їжі перед сном може призвести до порушення сну. В результаті ви не виспитеся.
Чи потрібно обідати щодня в один і той самий час?
Час прийому їжі не менш важливий, ніж цикли бадьорості і сну. Дієтологи рекомендують обідати щодня в той самий час, оскільки спонукання до прийому їжі та сигнали ситості синхронізуються з циклами неспання та сну.
Якщо ви пообідаєте на годину чи дві пізніше, то не варто хвилюватися. З ладу ваша система виведена не буде. Якщо до цього ви тривалий час обідали щодня в той самий час, то ви будете винагороджені. Це пояснюється тим, що однаковий час обіду впливає на метаболічне здоров’я та циркадні ритми.