Між харчуванням, метаболізмом та біоритмами існує стійкий зв’язок. Він забезпечується сигнальними системами організму. Це означає, що важливі не тільки продукти, які входять до складу добового раціону, а й час їх вживання. Апетит, рівень гормонів та енергії залежать від циркадних ритмів, які регулюють в організмі безліч різних функцій.
Під циркадними ритмами прийнято розуміти природні внутрішні ритми, які протягом 24 годин регулюють в організмі людини всі процеси. У якості приклада циркадних ритмів можна навести «сон – неспання» та «прийом їжі – травлення». Зміна циркадних ритмів може впливати психічне і фізичне здоров’я людини, а також на імунітет загалом. Таким чином, успіх у схудненні залежить від циркадних ритмів.
Люди, які споживають 25% добової норми калорій увечері чи вночі, мають погане самопочуття. Їм важче позбутися зайвих кілограмів. Вживання їжі ввечері та вночі може призвести до змін у роботі гормонів, які регулюють рівень цукру в крові, витрати енергії та апетит. В результаті рівень енергії знизиться, а апетит зросте. Людина почне споживати більше калорій, що потягне за собою набір ваги.
Коли краще їсти
Не слід ігнорувати циркадні ритми. Харчуватись краще у світлий час доби. Ситний сніданок з ранку забезпечує організм енергією на весь день, тоді як густа вечеря не сприяє активності. Вона порушує циркадні ритми. В результаті людина почувається втомленою наступного дня. Її фізична активність знижується.
Результати численних досліджень показують, що ситні сніданки покращують масу тіла. Вони посилюють центри винагороди мозку, пов’язані зі знижуючою переїдання їжею. Не треба нехтувати сніданками. Харчуйте збалансовано, не переїдайте на ніч і будьте активними.