Корисні поради при користуванні контактними лінзами
Якщо ви хочете покращувати свій зір, але при цьому залишитися активною людиною, тоді контактні лінзи — ідеальний варіант. На відміну від звичайних окулярів, вони не заважають займатися улюбленими справами, а також активним спортом. Проте щоб повною мірою насолоджуватися перевагами контактної оптики, варто дотримуватися деяких правил. Про них і розповімо у цій статті.
Вибір контактних лінз
- Найперше, про що варто подумати, — це те, на яких лінзах зупинитися. Вибирайте тільки ті контактні лінзи, які підходять саме вам. Тож перед тим, як купити лінзи, обов’язково проконсультуйтеся з офтальмологом. У спеціалізованому магазині Оптика Люксор лікар-офтальмолог допоможе вам підібрати лінзи, враховуючи ваші індивідуальні потреби й особливості зору.
- Враховуйте тип і параметри лінз — щоденні лінзи чи щомісячні, м’які, силікон-гідрогелеві чи газопроникні. Вибір залежатиме від вашого стилю життя і вподобань.
Гігієна
- Мийте руки з милом перед тим, як торкатися до лінз. Це вбереже ваші лінзи та очі від різноманітних бактерій і бруду.
- Використовуйте спеціальний розчин для зберігання та очищення лінз. Для цього не варто брати воду з-під крана, адже водопровідна вода недостатньо очищена від бактерій та мікроорганізмів, які викликають інфекції.
- Регулярно очищайте контейнер для зберігання лінз. Для цього використовуйте розчин для лінз або кип’ятіть його в дистильованій воді принаймні раз на тиждень.
- Не використовуйте лінзи, якщо вони пошкоджені. Будь-який дефект вплине на здоров’я ваших очей.
- Не діліться лінзами з іншими людьми. Так ви ризикуєте отримати перехресне зараження інфекціями.
Носіння лінз
- Не носіть лінзи довше, ніж це рекомендовано виробниками. Кожен тип контактних лінз має свій термін використання. Не перевищуйте його, інакше ризикуєте підчепити інфекції й отримати інші проблеми з очима.
- Знімайте лінзи перед сном. Спати в контактних лінзах не рекомендовано, окрім спеціальних нічних лінз, адже це спровокує пересихання очей і розвиток інфекцій.
- Не використовуйте лінзи, якщо у вас діагностована інфекція очей, замість них беріть окуляри. Лінзи створюють бар’єр, що перешкоджає природному очищенню очей, тому дочекайтеся, коли інфекція пройде.
- Використовуйте зволожувальні краплі для очей, особливо якщо у вас схильність до сухості очей. Краплі позбавлять від дискомфорту.
- Знімайте лінзи, якщо у вас виникли будь-які проблеми з очима. При цьому якщо очі почервоніли, сверблять, болять або сльозяться, негайно зверніться до офтальмолога.
Зберігання лінз
- Зберігайте лінзи в чистому контейнері. Сам контейнер для лінз також варто зберігати в чистому та сухому місці.
- Враховуйте вид розчину, який ви використовуєте, адже деякі розчини потребують ополіскування лінз перед використанням. Є також розчини для тривалого зберігання лінз і для зволоження, наприклад в Оптика Люксор можна підібрати розчин для різних лінз та потреб.
- Використовуйте свіжий розчин для лінз кожного разу, коли ви їх знімаєте. Розчин містить консерванти й речовини, які знешкоджують бактерії та грибки. Проте з часом ефективність консервантів знижується й натомість підвищується ризик інфекції очей.
- Не зберігайте лінзи в холодильнику. Холод може пошкодити їх і деформувати.
Додаткові поради
- Надягайте лінзи перед нанесенням макіяжу, адже косметика може потрапити на лінзи й подразнити очі.
- Знімайте лінзи перед тим, як змити макіяж. Так ви зможете ретельніше очистити зону навколо очей, включаючи повіки та вії.
- Не носіть лінзи під час плавання або приймаючи душ. Це підвищує ризик інфекцій, а хлорована вода може пошкодити лінзи.
- Регулярно навідуйтеся до офтальмолога, навіть якщо у вас нема явних симптомів погіршення зору. Адже деякі захворювання, як глаукома, протікають непомітно.
Дотримуючись цих простих порад, ви можете користуватися контактними лінзами безпечно й ефективно.