Всім відомо про користь батату та авокадо, проте про корисність гарбуза знають одиниці. Між тим дієтологи називають його осіннім суперфудом. У гарбузі багато мінералів та вітамінів. Крім цього, гарбуз є джерелом клітковини та антиоксидантів, які підтримують травлення та забезпечують організму захист від вільних радикалів.
Чим корисний гарбуз
У гарбузі містяться вітаміни A, C, E, B1, B2 та B6. Вітамін A корисний для очей. Він знижує ризик розвитку катаракти. Вітамін C зміцнює імунітет, загоює рани і робить шкіру еластичнішою. Вітамін E забезпечує клітинам захист від оксидативного стресу, а також покращує здоров’я серцево-судинної системи. Вітаміни групи B є важливими для нормального функціонування нервової системи. Вони покращують настрій та знижують втому.
Крім цього, гарбуз є джерелом калію, магнію, заліза та фосфору. Ці мікроелементи нормалізують артеріальний тиск та рівень гемоглобіну, підтримують здоров’я кісток та зубів, а також сприяють нормальному виробництву енергії та функціонуванню клітин.
Користь гарбузового насіння
Гарбузове насіння по праву вважається справжньою скарбницею корисних речовин. У ньому містяться магній, цинк, залізо, калій, фосфор, вітамін Е та жирні кислоти омега-3. Крім цього, насіння гарбуза є природним джерелом триптофану. Ця амінокислота бере участь у виробленні серотоніну, який покращує сон, бореться з депресіями та підвищує настрій.
Як приготувати гарбуз
Завдяки чудовому поєднанню гарбуза з багатьма продуктами його можна додавати в багато кулінарних страв. Можна приготувати крем-суп із кокосовим молоком або вершками. Запеченим гарбузом можна заправляти салати, наприклад, з горіхами, фетою, руколою та медом.
Гарбуз можна використовувати для приготування пирога, запіканки, млинців та кексів. Крім цього, гарбуз можна додавати в рисову, вівсяну та пшоняну кашу з метою надання приємного солодкуватого смаку.