Любителям солодощів досить часто складно встояти перед черговими ласощами на зразок тістечка чи шоколадки. Багато хто з них навіть не здогадується про те, що від цукру може постраждати не лише фігура, а й шкіра. При надмірному вживанні солодощів зі здоров’ям шкіри можуть виникнути проблеми. Це тим, що цукор прискорює старіння, викликає висипання і пошкоджує захисний шар шкіри. Редакція FashionHub вирішила розібратися у цьому питанні детальніше.
Прискорення старіння
У процесі глікації молекули цукру зв’язуються з колагеном та еластином. Саме завдяки цим білкам шкіра виглядає молодою, пружною та еластичною. Глікація їх ушкоджує. В результаті на шкірі починають з’являтися зморшки, тонкі лінії та в’ялість.
Загострення псоріазу
Псоріаз прийнято відносити до спадкових захворювань. Воно призводить до виникнення на шкірному покриві червоних вогнищ, що лущиться. Близько 7,5 млн жителів США хворі на псоріаз. Результати досліджень показали, що при надмірному вживанні цукру симптоми псоріазу посилюються. Солодощі можуть призвести до серйозного загострення хвороби.
Пошкодження еластину та колагену
Як було зазначено вище, еластин та колаген відповідають за еластичність та гладкість шкіри. При надмірному вживанні солодощів цукор починає прикріплюватися до цих білків, що призводить до збільшення схильності шкіри до сухості, в’ялості та зморшок.
Поява прищів
Стрибки інсуліну, що виникають через високе споживання цукру, змушують організм більш інтенсивно виробляти шкірне сало. В результаті воно починає закупорювати пори, що призводить до виникнення прищів. Найчастіше із цією проблемою стикаються молоді дівчата.
Посилення запалення шкіри
Найпоширенішим побічним ефектом цукру є запалення у всьому організмі. Шкіра щодо цього винятком не є. Під впливом цукру організм починає вивільняти цитокіни, що може призвести до розвитку розацеї, екземи, набряклості або загального почервоніння. Хронічні запалення можуть перешкоджати процесу загоєння шкіри. Через це їй буде потрібно більше часу для відновлення.