Правильне і збалансоване харчування є надзвичайно важливими для нашого здоров’я, адже організм має правильно перетравлювати та засвоювати їжу, щоб отримувати достатню кількість поживних речовин, та міцно захищати організм від несприятливих умов.
Діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань системи травлення (шлунку, жовчного міхура, кишківника, селезінки, печінки, підшлункової залози) займається лікар – гастроентеролог.
ТОП-5 найпоширеніших проблем із травленням
Здоров’я системи травлення є найважливішим аспектом загального благополуччя, але велика кількість людей через дію тих чи інших факторів відчуває типові і поширені проблеми із травленням:
- Нестача шлункового соку. Найбільш розповсюдженою причиною розладів травлення є недостатня кислотність шлунку. На цю проблему вказують наступні симптоми: здуття, відрижка, метеоризм, нетравлення шлунку, діарея або запор, проблеми із шкірою та нігтями та ін.
- Подразнення шлунку та стравоходу. Печія, рефлюкс та дискомфорт у верхній частині живота відчуває велика кількість людей. Зазвичай, це відбувається при зворотному потраплянні вмісту шлунку у стравохід. Ці проблеми часто викликає паління, алкоголь, кофеїн, вживання великої кількості їжі, особливо смаженої. Подразнення шлунку в свою чергу відрізняється болем та незварінням.
- Гази та здуття живота. Хронічне газоутворення і здуття є дуже поширеними проблемами, що часто пов’язані із дієтою, високим споживанням цукру та харчовою нестерпністю. Інколи першопричиною цієї проблеми є недостатня виробка харчових ферментів.
- Синдром подразненого кишківника. Цей синдром викликає здуття та біль у животі, гази, зміни стулу, тривожність та депресію. Основними причинами є стрес, алергія, нестача ферментів, підвищений вміст цукру, харчова нестерпність та ін.
- Дисбактеріоз. Якщо всі органи системи травлення є здоровими і працюють як треба, в організмі присутня велика кількість мікроорганізмів, що заселяють усі відділи ШКТ: від ротової порожнини до прямої кишки. Повноцінна здорова мікрофлора виконує захисну функцію, бере участь у травленні, синтезує вітаміни, підтримує гомеостаз та імунітет. Дисбактеріоз не є самостійним захворюванням, але при розвитку тягне за собою велику кількість проблем зі здоров’ям, що істотно погіршує якість життя людини.
Коли варто звернутися до гастроентеролога?
Своєчасне звернення до лікаря дає можливість уникнути розвитку гострих станів, ускладнень і необхідності у складних операціях. Звернутися до лікаря варто за появи наступних симптомів:
- неприємний запах, гіркота у роті;
- регулярна нудота або печія;
- здуття живота та метеоризм;
- важкість у животі до або після їжі;
- біль у будь-які частині живота;
- зміна у консистенції або регулярності стулу;
- різка втрата або набір ваги;
- зміна апетиту;
- погіршення стану нігтів, волосся, шкіри без інших очевидних причин.
Допомога гастроентеролога необхідна за наявності діагностованих захворювань: гастриту, панкреатиту, дисбактеріозу, коліту, холециститу, гепатиту та ряду інших патологій.
Кожному відомий стан, «з’їв щось не те», але якщо вищезгадані симптоми є регулярними і прогресують з часом, візит до гастроентеролога відкладати неможна.
У клініці VitaMedical ви можете отримати консультацію досвідченого кваліфікованого фахівця, пройти обстеження і, за необхідності, лікування. Здоров’я системи травлення значно впливає на загальний стан організму, тож піклуйтеся про себе і звертайтеся за допомогою вчасно.