Вівсянка по праву вважається одним із найпопулярніших сніданків. Вона є джерелом білка, складних вуглеводів, клітковини, вітамінів, цинку, заліза, фосфору та магнію. Найкраще вони засвоюються, коли вівсяні пластівці споживаються як каші. Багато хто навіть не здогадується, що через допущені під час приготування помилки корисна вівсянка може перетворитися на калорійну бомбу. Редакція FashionHub вирішила розібратися, що до чого.
Каші швидкого приготування
У готових кашах містяться цукор, підсилювачі смаку та консерванти. У зв’язку з цим вони шкідливі здоров’ю. Якщо ви хочете приготувати ідеальний сніданок, то використовувати каші швидкого приготування не слід. Повірте, цілісні вівсяні пластівці вийдуть не гірше, якщо їх відварити. Вони будуть такими ж смачними та ніжними.
Занадто великі порції
У вівсянці містяться складні вуглеводи. Вони забезпечують тривале відчуття ситості. Як показує практика, багато хто переоцінює кількість пластівців, яка необхідна для досягнення цього результату. Це пояснюється тим, що у сирому вигляді порція вівсянки виглядає менше.
Додавання свіжих фруктів
Фрукти є джерелом не тільки вітамінів, а й клітковини. Наприклад, яблука є джерелом пектину, що забезпечує тривале відчуття ситості. Якщо вам здається, що порції каші для насичення вам не вистачить, додайте в неї фрукти або ягоди. Вони низькокалорійні, але при цьому багаті на поживні речовини.
Перебір із калорійними начинками
Багато хто звик додавати у вівсяну кашу сухофрукти на зразок інжиру та фініків. Безумовно, вони є непоганим варіантом, проте слід пам’ятати, що сухофрукти перевершують свіжі калорійні фрукти через фруктозу. У шоколадній крихті, мюслі та горіхах також багато калорій. У зв’язку з цим більше жмені в каші їх бути не повинно.
Дефіцит білків
Ситний сніданок є запорукою продуктивного робочого дня. Він здатний надовго забезпечити організм енергією. Людям, які віддають перевагу першому прийому їжі прості вуглеводи, не варто розраховувати на тривале почуття ситості. Незабаром після завершення сніданку у них виникне бажання перекусити. Забезпечити стійку ситість здатне лише поєднання білка, клітковини та складних вуглеводів.