Сіль може бути кухонною, гімалайською, морською та ін. Існує безліч видів солі, що відрізняються один від одного корисними властивостями та іншими характеристиками. Багато хто помилково вважає, що «сіль» та «натрій» є взаємозамінними поняттями. Насправді це не так, оскільки сіль є хлоридом натрію. Натрій відноситься до життєво необхідних мінералів. З його допомогою організм підтримує нервову та м’язову функцію, а також забезпечує баланс рідини. Надлишок натрію може призвести до проблем зі здоров’ям на кшталт підвищеного кров’яного тиску та ін. Редакція FashionHub вирішила розібратися, яка сіль найкорисніша.
Поварена сіль
У кухонну сіль додають йод, який потрібний щитовидній залозі для вироблення гормонів. Йод особливо важливий у дитинстві та під час вагітності. Він забезпечує правильний розвиток кісток та мозку. В одній чайній ложці столової солі 310 мкг йоду та 2360 мг натрію.
Морська сіль
Багато кухарів віддають перевагу морській солі, яка має грубішу текстуру і більш насичений смак. Як правило, її піддають мінімальній обробці або не обробляють взагалі. Морська сіль може перевершувати кухонну за розміром кристалів. Зміст натрію залежить від марки. У 1/4 чайної ложки він може варіюватися у межах 320-560 мг.
Кошерна сіль
Своєю назвою кошерна сіль зобов’язана єврейській традиції кашрута. Вона передбачає дотримання певних дієтичних приписів на кшталт відмови від вживання м’яса з кров’ю. Євреї використовували сіль для видалення крові. В результаті з’явився термін «кошерна сіль». Вона добре підходить для копчення, соління та маринування. У 1/4 чайної ложки кошерної солі міститься 310-590 мг натрію.
Гімалайська рожева сіль
Цю сіль видобувають у Пакистані у соляних шахтах. Її прийнято відносити до продуктів для гурманів. Вважається, що гімалайська сіль корисніша за кухонну, проте науково це не доведено. У 1/4 чайної ложки солі міститься 380-970 мг натрію.
Трав’яна чорна сіль
Трав’яну чорну сіль називають Kala Namak. В аювердичній та південноазіатській кулінарії вона вважається традиційною приправою. Чорна трав’яна сіль виробляється шляхом випалення в печі соляних гімалайських порід з додаванням трав. Вважається, що завдяки цьому вона покращує стан серцево-судинної системи та порожнини рота.