Всім, мабуть, доводилося чути вираз «гарвардська тарілка». При цьому багато хто досі не знає, що він означає. Редакція FashionHub вирішила розібратися, що до чого.
Що таке «гарвардська тарілка»
Уявіть собі звичайну тарілку, умовно поділену на 50, 25 та 25%. На фрукти та овочі у «гарвардській тарілці» має припадати 50%. Решта 2/4 повинні займати білки та вуглеводи.
Овочі та фрукти можуть бути як сирими, так і обробленими. В ідеалі в тарілці повинні бути помідори, огірки, баклажани, кабачки, зелень, капуста, спаржа, яблука, гарбуз, солодкий перець, морква, броколі, селера та ін. Вони є чудовими джерелами клітковини, яка бореться із запальними процесами і покращує мікрофлору кишечника. Крім цього, клітковина сприяє стабілізації рівня глюкози в крові, а також забезпечує тривале відчуття ситості. Замість десерту завжди можна з’їсти фрукти.
Картоплі в «гарвардській тарілці» не повинно бути, оскільки в ній багато крохмалю. Крім цього, з раціону слід виключити соки через велику кількість фруктози.
Чверть тарілки необхідно виділити для цільнозернових круп на зразок ячменю, вівсянки, гречки, кіноа та бурого рису, цільнозернового хліба та макаронних виробів із твердих сортів пшениці. У цих продуктах містяться складні вуглеводи, які у ролі основного джерела енергії нашого організму. Білий хліб та білий рис із раціону рекомендується виключити.
Дефіцит білка може обернутися проблемами з гормональним обміном та опорно-руховим апаратом. 25% «гарвардської тарілки», що залишилися, повинні займати м’ясо, яйця, риба, твердий або домашній сир, а також субпродукти.
Місце для жирів у «гарвардській тарілці» виділяти не прийнято. У добовому раціоні їх має бути на понад 10-15г у вигляді жирної риби, ікри, оливкової олії та горіхів.