Причин, з яких людина хоче позбутися засмаги, може бути кілька. Зокрема, мова може йти про гіперпігментацію, невдалу засмагу або бажання зробити шкіру світлішою. Прибрати засмагу в домашніх умовах справді можна. Щоправда, відразу варто зазначити, що зробити це набагато складніше, ніж засмагнути.
Позбавляємося засмаги за допомогою відлущування
Самостійно засмага сходить за два місяці. За цей час клітини епідермісу встигають повністю оновитись природним шляхом. У ході цього процесу верхній шар шкіри, що складається з пофарбованих меланіном клітин, відлущується. Для його прискорення можна скористатися скрабами, гомажами та пілінгами.
Дерматологи не рекомендують наносити скраб або робити пілінг частіше 1-2 рази на тиждень. Насправді, інтервал між процедурами може бути будь-яким. Все залежить від індивідуальної переносимості. Орієнтуєтеся на стан шкіри та відчуття.
Механічні способи відлущування
До механічних способів відлущування можна віднести скраби, гелі-катки та гомажі. Крім цього, сюди можна включити різні рукавички, мочалки і сухі щітки.
Хімічні способи відлущування
До хімічних способів відлущування відносяться бета-гідроксикислоти та альфа-гідроксикислоти, а також мигдальна, яблучна, саліцилова, молочна та гліколева кислоти.
Якщо сезон активного сонця ще не завершився, то від кислотних пілінгів краще відмовитись, оскільки є ризик гіперпігментації та інших ускладнень. Процедури, які потребують тривалого відновлення, краще не робити. Косметологи допускають застосування гоммажів, ензимних пілінгів, а також кислот АНА чи РНА. Після завершення процедури застосування засобів захисту від сонячних променів є обов’язковим.
Ферментні способи відлущування
Ензими розщеплюють в епідермісі кератин, що призводить до зняття ороговілого шару. Протягом 12 годин після ензимного пілінгу декоративну косметику краще не використовувати. Скрабами не можна скористатися 3-5 днів.