Жирні кислоти омега-3 покращують роботу мозку, зміцнюють здоров’я серця та зменшують запалення. Основним джерелом омега-3 вважається жирна риба. На жаль, вона підходить далеко не всім. Зокрема, йдеться про вегетаріанців. Редакція FashionHub вирішила розібратися, які продукти рослинного походження містять ці жирні кислоти.
Насіння чиа
Візуально насіння виглядає дрібним і незначним. Між тим дієтологи називають їх потужним суперфудом. Насіння входить до числа кращих джерел жирних кислот рослинного походження. В одній столовій ложці насіння міститься 5 г омега-3. Крім цього, вони є джерелом клітковини, білка та кальцію. Насіння можна використовувати для приготування пудингу, додавати в смузі або посипати кашу.
Насіння льону
В одній столовій ложці меленого насіння льону міститься 2,5 г жирних кислот. Дієтологи рекомендують вживати саме мелене насіння, оскільки цілісні можуть не засвоїтися. Їх можна додавати у випічку або змішувати з йогуртом чи вівсянкою.
Волоські горіхи
Ці горіхи є одними з небагатьох, у яких жирні кислоти омега-3 містяться у великій кількості. У жмені волоських горіхів 2,5 г альфа-ліноленової кислоти. Крім цього, вони є джерелом білка, вітаміну E, клітковини та інших поживних речовин. Можете додавати їх у йогурт і салати, а також використовувати у якості перекусу. Вживання волоських горіхів є одним із найпростіших способів поповнити запаси омега-3.
Насіння конопель
У трьох столових ложках насіння конопель міститься 1 г альфа-ліноленової кислоти. Від іншого насіння воно відрізняється більш збалансованим співвідношенням кислот омега-3 та омега-6. Насіння конопель можна використовувати як повноцінне джерело білка, оскільки в них присутні всі незамінні амінокислоти. Додавайте їх у салати, смузі та тости з авокадо.
Квасоля
В одній чашці вареної квасолі міститься 0,1 г альфа-ліноленової кислоти. Вона також багата на клітковину, білок і фолієву кислоту. Незважаючи на той факт, що у квасолі набагато менше жирних кислот, ніж у наведених вище продуктах, включення її до добового раціону сприятиме задоволенню потреб організму в омега-3.