З настанням зими харчові звички починають змінюватись. Це пояснюється тим, що в холодну пору року зростає потреба в калорійній та жирній їжі. При неправильному харчуванні це може призвести до набору зайвих кілограмів. Редакція FashionHub вирішила розібратися, як правильно харчуватись узимку, щоб не набрати вагу.
У холодну пору року раціон стає більш калорійним. Люди починають пити більше калорійного чаю з медом, цукром та різними сиропами. В умовах сезонного дефіциту фруктів калорійність раціону виявляється вищою, ніж влітку.
Як організувати харчування взимку?
Дієтологи рекомендують будь-якої пори року вживати в їжу сезонні продукти. Влітку жодних проблем із цим немає. З настанням зими свіжих фруктів та овочів стає недостатньо. Для вирішення цієї проблеми можна використати заморожені продукти. Досить часто в них більше мінералів і вітамінів, ніж, наприклад, у капусти, що лежить тижнями в холодильнику.
Спосіб приготування
Потреба у гарячій їжі взимку змушує нас вдаватися до термічної обробки продуктів. Спосіб приготування страв може впливати на їхню калорійність. Дієтологи радять якнайрідше використовувати для приготування страв смаження. Їх можна тушкувати, варити на пару або запікати в духовці. Будь-який з цих способів набагато корисніший за смаження.
Природний набір ваги
Дієтологи вважають нормальним та фізіологічним набір у холодний період до 4 кг зайвої ваги. Набрані за зиму кілограми фізіологічно підуть із настанням літа. Робити для позбавлення від них якихось додаткових зусиль не потрібно. Вага знизиться сама через зміну раціону. Таким чином, не слід жорстко обмежувати себе взимку.
Головне, не забувати про фрукти. Намагайтеся їсти взимку не лише мандарини, а й інші цитрусові, гранат, груші та різнокольорові яблука. У раціоні завжди повинні бути овочі. Вони можуть бути свіжими сезонними, консервованими, замороженими чи імпортними.