Є така приказка: «Краще пізно, ніж ніколи». Вона може бути застосована до бігу. Причому буквально. Краще бігати пізно, ніж ніколи. Вечірні пробіжки є чудовим способом зняття стресу. Під час бігу ви можете розібратися в думках, що нагромадилися за день. Для багатьох вечір є єдиним варіантом для тренувань. Якщо ви відносите себе до таких людей, цей матеріал для вас.
Увечері швидше
У вечірній час витривалість, потужність та гнучкість вищі, ніж у ранковий. Щоб досягти точки виснаження ввечері, потрібно на 20% більше часу. Вечірні силові та аеробні тренування у другій половині дня більш ніж доречні.
Завдяки вечірнім пробіжкам ваш організм продовжить спалювати жир під час сну. Це стосується будь-яких вечірніх тренувань.
Правила вечірнього бігу
Бігайте до 20:00
Бажано, щоб вечірні тренування завершувалися за 2-3 години до сну. В ідеалі ви повинні встигати до темряви. Організму потрібен час для того, щоб охолонути перед переходом у «пасивний режим».
Більше відпочивайте
Якщо ви проводите тренування ввечері, то вам потрібний один додатковий день відпочинку. Це пояснюється тим, що через вечірні заняття спортом ви почнете пізніше лягати спати. Це створить додаткові ризики невідновлення, оскільки вам необхідно вставати на роботу в той же час, що й раніше. Повторне тренування наступного дня може знизити ваші енергетичні запаси.
Інтервальне голодування
Надвечір у шлунку накопичується неперетравлена протягом дня їжа. Вертикальні коливання можуть призвести до несподіваних наслідків. Щоб не осоромитися під час вечірньої пробіжки, постарайтеся менше їсти після 14:00.
Сон важливіший за їжу
Проводячи тренування за дві години до відходу до сну, не забувайте про те, що ситна вечеря не сприяє швидкому засинанню та ускладнює відновлення. Намагайтеся від’їдатися вранці.
Будьте яскравими!
Якщо ви живете у місті, то одягайтеся на пробіжки яскраво. Для безпеки це дуже важливо. Намагайтеся підбирати кросівки та одяг зі світловідбиваючими елементами. До речі, у багатьох спортивних брендів є спеціальне екіпірування для нічного бігу.