У нашому сучасному активному світі не дивно, що ми відчуваємо напади втоми та вигорання. Оскільки все більше з нас працює з дому і страждає від відсутності чітких меж між домашнім і робочим життям, багато хто з нас помічає, що з часом нам стає важче відпочивати, розслаблятися і відключатися від робочих задач наприкінці дня.
Хоча це відчуття виснаження може бути досить виснажливим, воно зазвичай минає, якщо ви зможете зробити перерву або зменшити робоче навантаження. Але якщо відчуття виснаження не зникає, і йому немає логічного пояснення, варто уважніше придивитися до свого здоров’я, щоб зрозуміти, чи є інша причина, що лежить у його постійного низького рівня енергії.
У цьому матеріалі ми розберемо 7 основних захворювань, симптомами яких є втома, та які можна визначити за результатами простих аналізів крові.
7 причин постійної втоми
Анемія
Анемія виникає через дефіцит заліза або еритроцитів (клітин крові, які транспортують кисень до органів та тканин). На розвиток анемії також можуть вказувати блідий відтінок шкіри та слизових оболонок, зміна харчових звичок, епізоди запаморочення, зміна харчових звичок та інші симптоми.
Хвороба Лайма
Хвороба Лайма передається через укус інфікованого кліща, у слинних залозах якого є особливий вид бактерій — Борелії Окрім сильної втоми, симптоми хвороби Лайма включають лихоманку, озноб, втому, ломоту в тілі, головний біль, ригідність шиї та збільшення лімфатичних вузлів, а також характерний висип на шкірі.
Мононуклеоз
Вірус Епштейна-Барра належить до сімейства герпесвірусів і є збудником інфекційного мононуклеозу. Це захворювання небезпечне для пацієнтів будь-якого віку, супроводжується вираженою слабкістю, лімфаденопатією, інтоксикацією, збільшенням селезінки та печінки.
Хронічні захворювання нирок
Якщо через запальний процес, хронічне ушкодження токсинами, білковими молекулами або солями мікроелементів у пацієнта розвивається ниркова недостатність, токсини накопичуються в крові та пригнічують роботу органів та систем організму. Пошкодження нирок також може призвести до анемії. Усі ці стани супроводжуються вираженою втомою та слабкістю.
Печінкова недостатність
Печінка — важливий орган, який виконує сотні необхідних функцій, від знешкодження токсинів до основних обмінних процесів, синтезу важливих білків та вітамінів. Саме тому багато людей з прогресуючими захворюваннями печінки відчувають сильну втому, яка насправді є симптомом пригнічення роботи ЦНС.
Гіпотиреоз (знижена функція щитоподібної залози)
Недостатність функції щитоподібної залози означає, що в організмі занадто мало тироксину — одного з основних гормонів, який впливає на енергообмін. Основним симптомом цього стану можуть бути втома, збільшення ваги, біль у м’язах і сухість шкіри.
Цукровий діабет
Цукровий діабет — це хронічне ендокринологічне захворювання, яке прямо впливає на обмін речовин та енергії. Більшість продуктів у нашому раціоні розщеплюються на цукор (глюкозу). Коли рівень цукру в крові підвищується, він дає сигнал підшлунковій залозі виробляти інсулін, який транспортує глюкозу у внутрішнє середовище клітин. При порушенні будь-якого етапу цього процесу може виникнути цукровий діабет І або ІІ типу, одним із перших проявів якого є відчуття втоми.
На завершення
Запишіться на діагностику в INVIVO та пройдіть комплексний лабораторний чек-ап!
Дізнатися інформацію про доступні аналізи, акційні пропозиції або знайти найближчий до вас пункт забору можна на сайті invivo.ua
INVIVO: щодня піклуємось про здоров’я українців.