Довгі та густі вії знаходяться на піку популярності. Редакція FashionHub вирішила розібратися, чи варто вдаватися до послуг майстрів з нарощування вій. Показовим у цьому відношенні є матеріал професора Адама Тейлора, який керує Учбовим центром клінічної анатомії, що працює при Ланкастерському університеті. Він стверджує, що накладні вії становлять загрозу здоров’ю.
У матеріалі вченого наголошується, що на вії покладено виконання важливих функцій. Вони запобігають проникненню в організм вірусів та бактерій. Вії захищають очі від частинок, що знаходяться в повітрі. Вони змушують нас часто моргати, що призводить до відведення повітря від очного яблука.
Для виготовлення штучних вій використовують нейлон, пластик, шовк, шерсть норки або коней. Вони кріпляться до натуральних вій за допомогою клею, який небезпечний для очей. Як правило, майстри тестують його щодо провокування алергічних реакцій, проте цього недостатньо. Справа в тому, що подразнення на очах може з’являтися не тільки від хімічних речовин із клею, а й від ваги його самого.
Професор посилається на результати дослідження, згідно з якими 60% жінок стикаються з кератокон’юнктивітом (запалення кон’юнктиви та рогівки) після потрапляння в очі клею. У 40% жінок клей викликає алергічну реакцію. Найнебезпечнішим ускладненням, до якого може призвести нарощування вій, є блефарит (роздратування чи запалення повік). Крім цього, нарощування вій може викликати ячмінь через блокування клеєм або скупченням бактерій секреції фолікулів.
Автор статті радить ретельно зважити «за» та «проти», перш ніж прийняти рішення про нарощування штучних вій. Тим, хто все ж таки зважиться інвестувати в б’юті-апгрейд, професор рекомендує звертатися за послугами до досвідчених майстрів, які працюють у професійних косметичних салонах. Тільки вони можуть забезпечити ретельне дотримання правил гігієни. Вії краще нарощувати іноді, а не на регулярній основі.