У деяких жінок на ранніх термінах вагітності можливі кров’янисті виділення. Ми часто путаємо їх з критичними днями, вважаючи, що вони просто не зупинилися. Тому варто зрозуміти, чи може бути вагітність при місячних та в яких випадках виникає кровотеча. Розберемося в основних причинах появи виділень.
Чому у вагітної з’являється кровотеча?
Звичайно, що якщо ви помітили кров’янисті виділення на ранньому терміні, це не завжди сигнал про небезпеку. Разом з тим, потрібно розуміти, від чого вони з’являються. Існує декілька причин такого стану.
- Імплантаційна кровотеча. Вона супроводжується невеликими виділеннями, триває декілька днів і виникає в період, коли повинні йти місячні. Її причина в прикріпленні заплідненої яйцеклітини до стінок матки.
- Проривна кровотеча. Досить часто вона супроводжується болем в спині, судомами, важкістю внизу живота, нудотою, слабкістю, запамороченням. Її причинами називають те, що гормональний фон вагітної ще не стабілізувався.
- Викидень, його загроза. Нажаль, у деяких жінок можливе мимовільне переривання вагітності. Частіше всього це трапляється на початковому терміні, а супроводжується дуже великим болем внизу живота, судомами, кровотечою.
- Поява виділень після статевого акту. Це явище може бути досить частим, але не несе в собі загрозу. Може відбуватися через пом’якшення шийки матки та збільшення кровопостачання.
- Позаматкова вагітність. В цьому випадку кровотеча може бути досить сильною, а жінка відчуває слабкість, нудоту, болі внизу живота. Такий стан дуже небезпечний і потребує негайного звернення до лікаря.
- Плацентарна кровотеча. Вона не супроводжується больовими відчуттями, а виникає в результаті неправильного розміщення плаценти чи її відшарування. В цьому випадку знадобиться госпіталізація.
- Міома матки. Таке захворювання виникає внаслідок новоутворення, яке може бути всередині маки чи на її стінках. Міома може стати причиною кровотечі, викидня, позаматкової вагітності.
Що робити, якщо є кровотеча
Вагітна жінка не може самостійно визначити, чому в неї виникають кровотечі та наскільки вони небезпечні. Тому тут потрібно розуміти інтенсивність виділень, коли вони з’являються. Наприклад, якщо вони не є досить великими, а також не перевищують норму, як при місячних, можна не хвилюватися.
Разом з тим, якщо жінка відчуває слабкість, біль, її нудить, варто звернутися до лікаря. І чим більший термін вагітності, тим більшою є небезпека. В будь-якому випадку вагітній краще перевірити своє здоров’я, щоб бути впевненою в правильному розвитку малюка.