Головним прийомом їжі дипломовані дієтологи називають сніданок. Тим часом вечеря не менш важлива. Саме від останнього прийому їжі залежать інтенсивність процесів відновлення, здоров’я травної системи, якість сну та ранковий апетит. У зв’язку з цим вибирати продукти для вечері слід з такою самою ретельністю, як і для сніданку.
У сучасній дієтології під здоровим вечерею прийнято розуміти поєднання багатих білком страв із овочами. Вживання перед сном протеїнів сприяє синтезу білка. У свою чергу, клітковина, яка міститься в овочах, необхідна для профілактики затримки з’їденого на вечерю в кишечнику. Нижче наведено продукти, які можна використовувати для швидкого приготування здорової вечері.
Кисломолочний сир
У 100 г кисломолочного сиру жирністю 9% міститься 1,5-3 вуглеводів та 16 г білка. Він є джерелом незамінної амінокислоти триптофана. Вона потрібна організму для вироблення серотоніну, від якого залежить якість сну.
Люди, які хочуть схуднути, часто роблять вибір на користь сиру зниженої жирності, оскільки в ньому менше калорій та більше білка. Вони не враховують, що через знижену жирність організму складніше розщеплювати казеїн. Крім цього, у такому сирі набагато менше вітамінів A, E, D. Кальцій з нього засвоюється набагато гірше.
Зелені овочі
Вживання овочів на вечерю одна із найкращих ідей. Вони мають низький глікемічний індекс. Це означає, що овочі не сприяють підвищенню рівня цукру. Крім цього, у свіжих овочах багато клітковини, яка нормалізує випорожнення та стимулює перистальтику кишечника.
Курка чи індичка
Нежирне м’ясо птиці є одним із найкращих джерел практично чистого білка. У корисності курки та індички можна не сумніватися. Тим більше, що в індичці міститься амінокислота триптофан. М’ясо птиці бажано готувати на парі, запікати, тушкувати чи варити. Від жирних соусів краще відмовитись.
Яйця
Яйця є ще одним прикладом продукту, де все збалансовано від природи. Вони є джерелом білка, жирів та вітаміну A. Калорійність одного вареного яйця становить 70 калорій. Відварити його можна за кілька хвилин. Смажити яйця на сковорідці на вечерю не варто, оскільки в маслі міститься шкідливий для організму холестерин.
Зелені листяні овочі, ріпа, редька і капуста
Калорійність 100 г листяних овочів становить 48 Ккал. Вони є джерелом 18 замінних амінокислот. Капуста здатна стати повноцінною заміною м’яса, оскільки за вмістом білка вона перевершує яловичину. Крім цього, у ній більше кальцію, ніж у молочних продуктах.
В овочах міститься індол-3 карбінол, який перешкоджає зростанню ракових клітин та підвищує активність печінкових ферментів, які відповідають за знищення токсинів. Крім цього, ця речовина нормалізує роботу кишечника.