25 грудня жителі України святкуватимуть Різдво. Наступного тижня на нас чекає зустріч Нового року. На жаль, війна накладає відбиток на повсякденне життя. У багатьох українців немає жодного бажання відзначати різдвяні та новорічні свята. Редакція FashionHub вирішила розібратися, як зробити настрій святковим.
Хибне почуття провини
Коли людина перебуває у постійному стресі, її психіці гостро потрібен відпочинок. У сучасній психології існує поняття «баланс розслаблення та напруження». Різдвяні свята є чудовим приводом для його відновлення.
Розслабитися на свята багатьом заважає почуття вини. Не слід корити себе у всіх нещастях. Заміть цього психологи рекомендують зробити щось хороше для інших. Наприклад, можна подарувати вимушеним переселенцям різдвяний кошик, відправити на фронт пакет із необхідними запасами нашим військовим або надати буденну допомогу тим, хто поруч.
Самопідтримка у святковий період
Перш ніж надавати підтримку іншим, підтримайте спочатку себе. Подумайте, як наповнити себе у різдвяні свята. Це може бути цифровий детокс, прогулянки на свіжому повітрі, достатній сон та ін. Передноворічна підготовка відчутно виснажує наші сили. Дозвольте собі трохи розслабитись. Спростіть святкове меню або скоротите список обов’язкових справ. Вивільнений таким чином час витратите на те, що вам справді хочеться.
Різдвяні свята як офіційний привід для позитивних емоцій
Святкування Різдва та зустріч Нового року є давніми українськими традиціями. У різдвяний вечір ви можете відчути єднання не лише з членами сім’ї та родичами, а й з усіма українцями. Він може стати острівцем радості та емоційної розрядки серед океану стресу.
Для створення святкового настрою можна використовувати маленькі радощі. Вони зроблять Різдво світлішим не лише для вас, а й для вашого близького оточення.