Для багатьох кави не просто гарячий напій, а енергетична бомба. З ранку вона заряджає організм енергією, роблячи людей активнішими та бадьорішими. На жаль, у кави є не лише переваги, а й недоліки. Результати численних досліджень свідчать, що у певних ситуаціях від кави краще відмовитися.
Вживання кави відразу після пробудження
Кава, випита о 06:00, не зарядить організм енергією. Це пояснюється тим, що відразу після пробудження рівень кортизолу зростає до максимуму. Завдяки цьому організм одержує природний заряд енергії. Першу чашку кави слід випивати у проміжку 10:00-12:00. У цей час рівень гормону стресу починає знижуватися.
Насамперед необхідно використовувати природний енергетичний ресурс. Чашку кави залиште на той випадок, коли вона справді буде корисною. Якщо вживати каву зарано, то через кілька годин вам знову буде потрібен заряд енергії. Людям з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, діабетом та високим тиском каву слід споживати помірно.
Надто гаряча кава
Вживання гарячих напоїв, температура яких перевищує 65 градусів, підвищує ризик виникнення раку стравоходу. Слід мати на увазі, що температура кави, приготовленої у домашній кавоварці, становить близько 85 градусів. Вершки або молоко знижують її лише на 5 градусів. Дайте напою трохи охолонути.
Вживання кави за високого рівня тривожності
Якщо ви знаходитесь на межі нервового зриву, то, цілком імовірно, винуватцем вашого стану є кава. Цей напій містить кофеїн, який стимулює нервову систему. Алкалоїд провокує викид кортизолу, що призводить до запуску реакції «бий або біжи». Тривожний стан посилюється. У людини починають виникати проблеми зі сном. Для зниження шкідливого впливу напою на організм достатньо скоротити його споживання до 1-2 чашок на добу.
Вживання кави, щоб не заснути
Кава по праву вважається одним із найбадьорливіших напоїв. Насправді це твердження досить спірне. Якщо ви спали менше 5 годин протягом 3 діб поспіль, то кофеїн не матиме підбадьорливого ефекту. Причина проста: недосипання призводить до різкого зниження когнітивних функцій. Жодною кількістю кофеїну підвищити їх не можна. Якщо ви спите менше 7 годин на добу, то від кави тимчасово краще відмовитися.