Головним правилом у харчуванні при цукровому діабеті є обмеження надходження в організм вуглеводів і калорій, що легко засвоюються. Поряд з цим дуже важливо наситити раціон діабетика продуктами з антиоксидантами, мінералами та вітамінами. Редакція FashionHub склала добірку найкращих «суперфудів» для хворих на цукровий діабет.
Риба та морепродукти
Фахівці з харчування рекомендують включити до раціону форель, тріску, горбушу, мінтай та хек. У рибі відсутні вуглеводи. При цьому вона багата на поліненасичені кислоти. Вони перешкоджають розвитку діабетичної ангіопатії та атеросклерозу. Завдяки цьому хворий не потребує додаткових дозування інсуліну.
Авокадо
У цьому тропічному фрукті дуже мало вуглеводів. При цьому він багатий на поліненасичені жири, які сприяють поліпшенню серцевої діяльності та стабілізації рівня холестерину. Вегетаріанська кухня здатна значно знизити ризик розвитку діабету другого типу.
Домашня випічка
Домашня випічка корисна лише в тому випадку, якщо вона приготована з корисних для хворих на діабет типів борошна. Маються на увазі лляне та амарантове борошно. Слід пам’ятати, що тісто з цих типів борошна дуже погано піднімається. Саме тому у хлібній промисловості вони не використовуються. Для приготування низьковуглеводної піци достатньо додати в тісто лушпиння насіння подорожника.
Рослинні масла
Дієтологи рекомендують використовувати суміш із 5-6 різних олій. Її необхідно вживати по чайній ложці на добу. З соняшникової олії краще вибирати неосвітлені сорти. У них міститься есенціальний фосфоліпід, що розмиває атеросклеротичні бляшки.
Горіхи
Найкориснішими для діабетиків горіхами є кедрові. У них найменше вуглеводів. При цьому в кедрових горіхах міститься вітамін В1, який сприяє засвоєнню вуглеводів. Серед інших корисних для хворих на діабет горіхів можна виділити мигдаль та лісовий горіх.
Стевія
Екстракт листя цієї рослини має гіполіпідемічний (знижує рівень холестерину), гіпоглікемічний (знижує концентрацію глюкози) та імуномодулюючий ефекти. Від цукру стевія відрізняється відсутністю глюкозної групи. У кулінарії парагвайська рослина використовується кілька тисячоліть.
Індюшатина
У м’ясі індички міститься селен, який є досить сильним антиоксидантом. Хворим на діабет він показаний подвійно. За бажання індичку можна замінити будь-якими іншими продуктами, багатими селеном.
Кисломолочні продукти
Для діабетиків корисні сульфаніламіди. Вони сприяють зниженню цукру в крові. Проблема у тому, що сульфаниламіди порушують мікрофлору кишечника. Її відновлення може призвести до зниження ваги. Зробити це можна за допомогою кисломолочних продуктів. Експерти рекомендують придбати в аптеці біфідо- та лактобактерії, після чого додавати їх у звичайне молоко з магазину.
Гвоздика, куркума
Ці спеції вважаються найпотужнішими антиоксидантами. Вони захищають організм від вільних радикалів, які провокують розвиток діабету. Радикали можуть спричинити ускладнення хвороби.
Овочі
У овочах багато антиоксидантів. Стабілізувати рівень цукру в крові можна навіть за допомогою звичайної білокачанної капусти. Дієтологи рекомендують маринувати її з невеликою кількістю солі.