Вченим з Інституту доказових досліджень вдалося встановити зв’язок між вживанням солі та ризиком передчасної смерті. Докази зв’язку надані журналістам CNN доцентом інституту Лоай Альбаркуні.
Учасниками дослідження стали 35 251 особа з кількох держав із середнім віком 64 роки. Ризик виникнення серцево-судинних захворювань у них був вищим за середній. Сіль складається з 60% хлору та 40% натрію. Відмова від солі призводить до зниження артеріального тиску та скорочення вмісту натрію в сечі. По суті, він має той самий ефект, що й лікарські препарати від артеріального тиску.
У ході експерименту випробувані вживали звичайну сіль і замінники, до складу яких входило 25-30% хлориду калію. За словами профілактичного кардіолога Ендрю Фрімена, назвати результати дослідження переконливими доказами того, що сіль зменшує тривалість життя, не можна навіть із великою натяжкою. Вони лише виступають доповненням сукупності доказів і свідчать, що відмова від вживання солі справді корисна. Фрімен підкреслив, що хлориди натрію, калію та магнію всі є сіллю. Найкращим джерелом калію для людського організму є овочі та фрукти.
Американська кардіологічна асоціація рекомендує вживати не більше 1 500 мг солі на добу. Якщо дотримуватись цієї рекомендації, то організму приправа не зашкодить. За словами Альбаркуні, про переїдання солі можуть сигналізувати такі ознаки, як підвищена спрага, високий кров’яний тиск, набряк або здуття живота.
Багато хто не уявляє своє життя без солі. У разі виключення її з раціону вся їжа відразу стане прісною. Щоб цього не сталося, необхідно використовувати для надання їжі більшого смаку замінник солі або безсольові приправи. На початковому етапі недосолена їжа здаватиметься несмачною. Фрімен стверджує, що смакові рецептори адаптуються до нових умов протягом двох тижнів. Таким чином, щоб пристосуватися до безсольового раціону, доведеться трохи потерпіти.