Більшість людей тренується для підтримки форми, здоров’я та гарного самопочуття. Одну з провідних ролей у тренувальному процесі грає харчування. Збалансований раціон дозволяє зробити заняття ефективнішими завдяки збереженню енергії та прискореному відновленню м’язів.
Особливості харчування після фізичної активності
Незалежно від типу занять найважливішим у тренувальному процесі є закриття «білково-вуглеводного вікна». Йдеться про період, протягом якого організм швидко засвоює нутрієнти.
Корисність невеликого білково-вуглеводного перекусу відразу після завершення тренування полягає в тому, що він:
- Нормалізує метаболізм.
- Виключає розпад м’язів.
Для стрункого тіла та здоров’я це є основою.
Коли їсти після тренування?
Під час занять спортом організм витрачає частину ресурсів на напругу та скорочення м’язів. Це призводить до посилення кровотоку у кінцівках. Навколо ШКТ кровотік, навпаки, зменшується.
Тренування активізують симпатичну нервову систему, що спричиняє витрати енергії. Після заняття організм перемикається на інші процеси на кшталт накопичення енергії та відновлення м’язів. На це може йти від 40 хвилин до 2 годин. Таким чином, проміжок між фізичною активністю та щільним прийомом їжі повинен становити 1,5-2 години.
Що їсти після тренування?
Склад харчової тарілки залежить від мети, яку переслідує спортсмен. При зниженні ваги раціон буде одним, а при нарощуванні м’язової маси іншим. Для відновлення витраченої на тренуванні енергії рекомендується використовувати наступні продукти:
- Індичка, телятина, птах.
- Морепродукти, риба.
- Перепелині, курячі яйця.
- Геркулес, гречка, кіноа.
- Цільнозерновий хліб.
- Томати, огірки, капуста.
Від вживання фаст-фуду, ковбас, сухариків, шоколаду та газованої води краще відмовитись. Вони містять велику кількість швидких вуглеводів, які шкідливі здоров’ю.