Контактні лінзи є популярним методом корекції найпоширеніших дефектів зору. Вони застосовуються для корекції короткозорості, далекозорості та астигматизму. Правильно підібрані лінзи практично непомітні: вони розміщуються прямо на рогівці ока, що покрита шаром слізної плівки. Контактні лінзи забезпечують користувачеві найвищий рівень гігієни та повний комфорт при носінні. Це чудова альтернатива окулярам. Також лінзи можуть допомогти людям з серйозними вадами зору: їх можуть використовувати дорослі, діти, підлітки та літні люди. Багато людей, починаючи свою пригоду з контактними лінзами, стикаються з різними сумнівами. Найчастішим питанням серед жінок є питання макіяжу. Невже носіння лінз означає, що потрібно відмовитися від улюбленої косметики? Чи безпечно поєднувати макіяж з лінзами? Спробуймо відповісти на ці питання максимально детально.
Чи можна наносити макіяж під час носіння контактних лінз?
Усі користувачі контактних лінз можуть бути впевнені – контактні лінзи не є перешкодою для макіяжу. Проте за їх використання потрібно дотримуватися певних правил.
Носіння контактних лінз вимагає суворого дотримання гігієни, щоб запобігти потраплянню будь-яких забруднень з їх поверхні в око та спричиненню бактеріальної інфекції. Це стосується не тільки одягання та зняття лінз та їх правильного зберігання, а й нанесення макіяжу. Найголовніші правила:
- Спочатку надягайте контактні лінзи, а потім наносіть макіяж!
- Спочатку зніміть контактні лінзи, а потім видаліть макіяж!
Чому так важливо дотримуватися цього порядку? Частинки косметики можуть випадково осісти на поверхні лінзи та таким чином потрапити в око, що буде дуже небезпечно — може викликати інфекційні ускладнення тощо.
До того ж спеціалісти рекомендують жінкам, які планують наносити макіяж, носити лінзи, що на 100% пропускають кисень до рогівки — вони більш зручні та очі в них не будуть пересихати. Відмінним варіантом будуть лінзи Cooper Vision Biofinity (https://ligrand.ua/kontaktni-linzi-biofinity), що створені на основі інноваційного силікон-гідрогелю.
Яку косметику вибрати?
Людям, які носять контактні лінзи, слід особливо ретельно підбирати декоративну косметику та товари для зняття макіяжу.
Варто використовувати засоби:
- гіпоалергенні — призначені для алергіків (вони делікатні та не дратують очі),
- знежирені — слід уникати жирних кремів і молочка для зняття макіяжу з очей, оскільки жирні препарати на жаль, подразнюють очі;
- легкі — також замість флюїдів варто використовувати легкі тональні креми на водній основі, пресовані пудри,
- водостійкі – водостійкі туші та підводки не розмазуються та не обсипаються (в іншому випадку частинки такої косметики можуть потрапити в очі та подразнити кон’юнктиву).
Яких правил нанесення макіяжу слід дотримуватися?
Правильна гігієна та дотримання порядку нанесення косметики (спочатку лінзи, потім макіяж) – лише одне з правил, яких варто дотримуватися, щоб уникнути роздратування. Ретельно наносите макіяж очей. Контур повік необхідно підкреслити олівцем або підводкою так, щоб триматися на більшій відстані від внутрішніх країв повік (на жаль, на внутрішній стороні повіки не можна робити тонкі лінії). Олівці не повинні бути занадто м’якими, тому що вони можуть розмазатися – частинки косметики можуть потрапити в око. Подібним правилом слід керуватися і при нанесенні туші – косметичний засіб потрібно наносити трохи вище.
Також необхідно звернути особливу увагу на стан усіх пензликів, якими наносять косметику. Важливо, щоб вони не втрачали щетину, яка могла б потрапити в очі.
Аерозольну косметику (наприклад, лаки для волосся) необхідно наносити із закритими очима (після закінчення нанесення повіки потрібно тримати закритими кілька секунд, щоб частинки, що осіли, випадково не потрапили до очей).
Необхідно суворо дотримуватись термінів придатності, зазначених на упаковці косметики. Під час носіння лінз найкраще міняти туш не рідше одного разу на місяць, підводку — кожні 3 місяці, а тіні — не рідше одного разу на 6 місяців (незалежно від терміну придатності, зазначеного виробником).
Якої косметики варто уникати?
Коли ми носимо контактні лінзи, від деяких косметичних засобів краще відмовитися, зокрема від:
- Розсипчастої пудри та тіней для повік – їх частинки часто висипаються, тому можуть потрапити в око. Їх краще замінити тінями та пресованою пудрою.
- Косметики з блискучими частинками (тіней, рум’ян, блиску для губ).
- Туші, що подовжує вії – на жаль, вона може подразнювати очі,
- Косметики, яка не є водостійкою – вона розмазується та утворює грудочки, які можуть швидко потрапити в очі.
- Жирних засобів для зняття макіяжу – вони залишають жирну плівку, яка викликає подразнення.
- Варто пам’ятати, що не треба позичати косметику в інших людей, адже з нею можуть передаватися різні вірусні, бактеріальні та грибкові хвороби, а також деякі паразитарні інфекції.
Людям які носять контактні лінзи, слід уникати накладних вій через небезпечний клей, який використовується при їх виготовленні. А тим хто мріє про невеликі метаморфози під час свят, варто вибрати кольорові лінзи, які дозволяють змінити відтінок райдужної оболонки очей.