Багатьом жінкам біль у перші дні менструального циклу заважає повноцінно насолоджуватися життям — займатися повсякденними справами, ходити на роботу, зустрічатися з друзями. Часто дискомфортні відчуття — значні, й супроводжуються нудотою, запамороченням, головним болем. Порушення менструального циклу, яке характеризується сильним болем в перші дні менструації має назву “дисменорея”. Приватна гінекологія у Львові розповіла нам, що робити при дисменореї, чи є такий стан патологією, та як полегшити неприємні відчуття.
Чому виникає дисменорея?
Є декілька факторів, які можуть посилювати болісні відчуття в перші дні менструального циклу. Це:
- генетична схильність (дисменорея у матері);
- гінекологічні захворювання;
- гормональні порушення;
- ранній початок першої менструації;
- регулярні стреси;
- порушення способу життя та шкідливі звички.
Варто розуміти, що дисменорея — це не завжди патологія. Для деяких жінок, як зауважують в клініці Medialt, такий стан є варіантом норми та не вказує на ті чи інші порушення в організмі. Проте якщо надмірний біль вас турбує, дуже важливо звернутися на консультацію до лікаря-гінеколога.
Як полегшити симптоми дисменореї?
Для зняття неприємних відчуття гінеколог може порекомендувати вам протизапальні препарати, а у складних випадках — гормональні ліки. Стосовно останніх, консультація з фахівцем обов’язкова. Самостійно призначати собі та безконтрольно приймати гормони ні в якому разі не можна.
Також зменшити біль під час менструації допомагають наступні правила, яких необхідно дотримуватися за декілька днів до початку циклу:
- Обмеження вживання кофеїну. Скоротіть каву до 1 чашки на день, а за можливості — повністю відмовтеся від неї. Натомість пийте більше чистої води.
- Харчуйтеся корисно, мінімізуйте в раціоні солону, кислу, гостру їжу та продукти, які можуть провокувати здуття живота.
- Споживайте більше овочів та фруктів, багатих на харчові волокна. Вони допоможуть покращити стан ШКТ.
Якщо вас турбують болісні менструації, в перший день циклу, за можливістю, залишайтеся вдома. Займайтеся справами, які допомагають розслабитися, більше відпочивайте та достатньо спіть. Мінімізуйте фізичну активність — зокрема, відкладіть відвідування спортзалу. Особливо, якщо йдеться про важкі силові тренування. Натомість прогулянки на свіжому повітрі, легкі заняття йогою (якщо ваш стан це дозволяє) навпаки підуть на користь.