Неприємні відчуття, свербіж у ділянці геніталій, білі сирні виділення з кислим запахом — усе це може свідчити про наявність молочниці. Цей стан у жінок може виникати в будь-якому віці, і без лікування він значно погіршуватиме якість життя. Допомогти впоратися з цією проблемою можуть такі протигрибкові засоби, як Флуконазол.
Причини виникнення
Основна причина — грибок Candida Albicans. Особливість цього збудника в тому, що він у нормі живе на слизових оболонках ротової порожнини, статевих органів і на шкірі. Належить агент до умовно-патогенної флори, тобто може спричиняти хвороби лише за певних умов. Провокувати надмірний ріст цього грибка можуть:
- Порушення гормонального фону жінки.
- Приймання антибіотиків.
- Часта зміна статевих партнерів (нові статеві контакти — нова флора, що може призвести до дисбіозу та росту грибків).
- Наявність інших захворювань статевих шляхів.
- Загальне зниження імунітету — приймання цитостатиків чи імунодепресантів, хіміотерапія, ВІЛ та інші.
- Локальне зниження імунітету — у жінок у період менопаузи.
Перед вибором підходів до лікування варто ретельно проаналізувати своє життя та визначити ймовірні причини виникнення хвороби. Основні зусилля мають бути спрямовані саме на ліквідацію станів, що спровокували хворобу.
Методи лікування
Щоб швидко позбавити жінку від неприємних симптомів хвороби, треба підходити комплексно до вирішення проблеми. Оптимально використовувати комплекс заходів:
- Приймання системних антифунгіцидних засобів: Флуконазолу, Орнідазолу та інших. Для легких випадків молочниці достатньо одноразового приймання Флуконазолу в дозуванні 150 мг.
- Використання топічних засобів — кремів, мазей із протигрибковими компонентами: Клотримазолу у свічках, Неотризолу, Мератину.
- Нормалізація стану мікрофлори слизової статевих органів. Тут допоможуть Гінофлор свічки.
Системні засоби
Протигрибкові препарати допомагають швидко та ефективно нейтралізувати надмірний ріст кандиди та в перші дні лікування зняти неприємну симптоматику. Найчастіше використовують Флуконазол. Його дозування та тривалість лікування залежатиме від тяжкості хвороби. Орнідазол також може застосовуватися в ролі терапії, проте його призначають не так часто.
Свічки від молочниці
Дуже часто гінекологи використовують протигрибкові свічки як монотерапію. Наприклад, Неотризол, Мератин, Ліварол — ефективні засоби, що в перший же день знімають свербіж, почервоніння та зменшують кількість виділень. Свічки, у складі яких є корисна мікрофлора, достатньо ефективні, проте вони не можуть використовуватися для самостійного лікування. Вони допомагають поселити корисну мікрофлору на слизовій, щоб не давати розповсюджуватися грибку та провокувати повторні загострення.
Важливо! Не займайтесь самолікуванням. Якщо у вас є проблеми зі здоров’ям, обов’язково зверніться до лікаря.