Дефіцит сну, спиртне та цигарки можуть робити людину старше. Втім, є менш відомі чинники, що прискорюють процес старіння. Одну з провідних ролей у цьому процесі грають наші звички та спосіб життя. За бажання темпи біологічного старіння можна сповільнити. Для цього достатньо внести до способу життя певні зміни.
Соціальна ізоляція
Результати недавнього дослідження показали, що майже 25% населення нашої планети у віці 65 років і більше соціально ізольовано. За словами авторів дослідження, соціальна ізоляція та самотність підвищують ризик розвитку депресії, інсульту та серцевих захворювань. Відсутність соціальних зв’язків збільшує можливість передчасної смерті.
Відмова від використання сонцезахисних окулярів
Багато хто використовують для захисту від сонця SPF-засоби, які запобігають фотостарінню шкіри. Людям, які цього не роблять, рекомендується носити сонцезахисні окуляри. Вони не тільки захищають очі та шкіру від шкідливого UV-випромінювання, але й не дають мружитися. У людей, яким постійно доводиться мружитися, зморшки навколо очей з’являються набагато раніше.
Сидячий спосіб життя
Одним із ключів до здорового старіння є рух. Це не означає, що вам слід брати участь у марафонських забігах чи відвідувати персональні тренування. Користь нашому організму приносить будь-яка фізична активність. Якщо ви заміните багатогодинне просиджування перед телевізором легкими або помірними фізичними навантаженнями, то ваші шанси на здорове старіння помітно зростуть.
Хронічний стрес
Постійний стрес шкідливий організму. Він може спричинити запалення, що прискорює біологічне старіння. Стрес може впливати на теломери. Ця частина ДНК відповідає за запуск процесу старіння. Намагайтеся спати хоча б по сім годин на добу. Обмежте споживання алкоголю. Більше спілкуйтеся із близькими людьми. Це допоможе вам впоратися із хронічним стресом.
Надмірне споживання цукру
Ваш зовнішній вигляд і самопочуття прямо залежать від того, що ви їсте. Ультраоброблені продукти та додані цукри прискорюють процес біологічного старіння. Намагайтеся вживати їх якнайменше, замінивши на фрукти, овочі, цільне зерно та джерела білка.