Існує думка, що в бананах занадто багато вуглеводів та цукру. Через це вони протипоказані людям, які намагаються позбутися зайвої ваги. Редакція FashionHub вирішила з’ясувати, чи так це насправді.
Що думають з цього приводу дієтологи
Безумовно, банани не такі популярні, як яблука, і вони не мають антиоксидантних властивостей, як чорниця, проте насправді вони не такі вже й погані. Спірна репутація в середовищі «зожників» не заважає бананам залишатися самим затребуваним фруктом на північноамериканському ринку. Існує кілька причин для придбання бананів під час походу до супермаркету.
Калій
Одним із найпоширеніших захворювань на планеті є гіпертонія. Наприклад, у США від підвищеного тиску страждають понад 100 млн американців. Калій, що міститься у бананах, підтримує тиск у нормі. В одному банані середнього розміру 422 мг калію, що відповідає 9% добової потреби організму.
Клітковина
В одному банані в середньому міститься близько 3 г клітковини. На перший погляд може здатися, що це небагато. Насправді, це не так. У випадку з рослинними волокнами важливий буквально кожен грам, оскільки більшість людей вживають недостатню кількість клітковини. Дорослому чоловікові щодня потрібно 38 г. Жіночою добовою нормою є 25 г клітковини. Вона корисна для здоров’я серця та кишечника. Крім цього, клітковина забезпечує тривале відчуття ситості, що корисно при схудненні.
Резистентний крохмаль
Одним із найкращих джерелом резистентного крохмалю є незрілі банани. Цей вуглевод, що важко засвоюється, покращує здоров’я кишечника і сприяє спалюванню жирової тканини. В одному банані близько 4 г крохмалю. У зелених бананах резистентного крохмалю на 80% більше.
Допустимість вживання при діабеті
Однією з основних переваг бананів є допустимість їх вживання при цукровому діабеті. Результати дослідження, опубліковані в Frontiers in Endocrinology, вказують на те, що при вживанні великої кількості фруктів натщесерце рівень цукру в крові знижується. У людей, які вживають фрукти на регулярній основі, ризик розвитку діабету 2 типу нижчий, ніж у людей, які цього не роблять.