Експерти з харчування часто рекомендують людям, які бажають схуднути, відмовитися від їжі після 18:00. Є й такі, хто стверджує, що час вечері не такий уже й важливий. Головне, щоб останній прийом їжі здійснювався за 2-3 години до сну. Редакція FashionHub вирішила розібратися, який час для вечері можна вважати ідеальним.
Найкращий час для вечері
Дієтологи радять вечеряти між 17:00 та 19:00. Якщо графік роботи виключає можливість прийому їжі в цьому тимчасовому проміжку, то слід вечеряти за 2-3 години до відходу до сну. Такий підхід зменшить ризик рефлюксу та забезпечить здорове травлення.
Оптимальний час вечері прямо залежить від того, що і скільки ви збираєтесь з’їсти. Наприклад, для перетравлення подвійного бургера з великою картоплею організму потрібно близько шести годин. Якщо людина ляже спати раніше, то кислотність шлунка підвищиться, що може призвести до рефлюксу та порушення сну.
Що буде, якщо вечеряти надто рано чи надто пізно
При виборі часу вечері необхідно враховувати той факт, що їжа впливає на якість сну. Наприклад, якщо ви повечеряєте о 15:00, то голод дасться взнаки вже надвечір. Через нього вам буде важко заснути. У якості перекусу можна використовувати збалансовану суміш білків і вуглеводів з невеликою кількістю жирів. Вона стимулює вироблення серотоніну, що є попередником мелатоніну.
Занадто пізня вечеря також може спричинити проблеми зі сном. Це пояснюється тим, що на час сну органи травлення беруть паузу. Якщо ви повечеряєте надто пізно, то організм продовжить перетравлювати їжу після відходу до сну. В цьому випадку розраховувати на комфортний сон вам точно не доведеться.
Людям, які змушені працювати до ночі, слід регулярно харчуватися протягом дня. Якщо цього не робити, то почуття голоду виникатиме до обіду, що загрожує переїданням. Дієтологи рекомендують починати день із ситної їжі, багатої клітковиною, жирами та білком. Щоб протриматися до вечері, можна використовувати полуденні закуски на зразок яблук з арахісовим маслом.