Для бігу украй важлива енергія. Організм людини отримує її з вуглеводів, які поділяються на прості та складні. Прості вуглеводи швидко засвоюються. Вони забезпечують організм короткостроковим, але при цьому потужним зарядом. Складні вуглеводи засвоюються повільніше. Вони забезпечують тривалу подачу «палива».
Що їсти за 2 години до пробіжки
За 2 години до тренування професійні тренери рекомендують вживати продукти, багаті на повільні вуглеводи. Додайте до меню макарони, хліб або будь-які інші цільнозернові продукти, крупи, овочі та горіхи. На сніданок слід їсти пшоняну, рисову та вівсяну кашу на молоці. Для обіду підійдуть паста, кускус із овочами, кіноа та гарнір із булгуру.
Перекуси за півгодини до старту
Якщо безпосередньо перед тренуванням вас відвідало почуття голоду, то пасту чи кашу не їсти не слід, оскільки це надто важка їжа. Замість повільних вуглеводів зробить акцент на швидких. За 30 хвилин вони встигнуть переваритись. В результаті організм отримає заряд енергії безпосередньо під час бігу.
Для перекусів підходять виноград, банани, а також сухофрукти в невеликій кількості. У якості альтернативи можна з’їсти бутерброд. Намажте на шматок білого хліба арахісову пасту, мед, паштет із авокадо або варення.
З солодощів можна з’їсти цукерки, шоколад, пряники та печиво. Не варто забувати про спеціальні продукти для спортсменів на кшталт енергетичних батончиків, які містять велику кількість калорій.
Чим можна підкріпитися під час тривалої пробіжки
Під час 30-хвилинного або 90-хвилинного тренування їсти не рекомендується. Краще перекусити до початку або після закінчення. При забігу у напівмарафоні чи марафоні без їжі обійтися не вдасться.
Досвідчені бігуни використовують дистанції енергетичні гелі, у яких багато вуглеводів. Вони дають можливість організму швидко відновлювати сили. Продумана упаковка і однорідна текстура дозволяє використовувати гелі під час бігу. На ринку представлені гелі з вітамінами, електролітами, кофеїном та іншими добавками.