Надмірне споживання солі шкідливе для нашого організму. Зокрема, це може призвести до розвитку серцево-судинних захворювань. Редакція FashionHub вирішила з’ясувати, чи можна обмежити споживання солі без шкоди для смаку страв.
Чим небезпечна сіль
Сіль сприяє затримці в організмі води. Крім цього, вона може спричинити високий тиск. Добова доза солі згідно з рекомендацією ВООЗ не повинна перевищувати 5 грамів. Насправді середньостатистична людина з’їдає щодня по 10 г солі. Це пояснюється смаковими звичками. Для перебудови своїх смакових рецепторів на новий режим скористайтеся наведеними нижче порадами.
Додайте сіль у кінці приготування страви
Соліть блюдо незадовго до подачі, коли додані до нього трави та спеції розкрили свій смак та аромат. У цьому випадку ви точно зможете визначити, що страві не вистачає солі.
Не ставте на стіл сільничку
Вживання солі є звичайною смаковою звичкою. Нам часто здається, що їжа недосолена, хоча насправді це не так. Не ставте сільничку на стіл. Повірте, цей прийом працює. Тримайте її якнайдалі, щоб у вас не виникало бажання додати в страву дрібку солі.
Змішуйте сіль із спеціями
На етапі адаптації перехитрити смакові рецептори можна за допомогою змішування солі зі спеціями. Додайте в сільничку трави чи смачні спеції.
Поступово скорочуйте споживання солі
Якщо ви прагнете скоротити кількость споживаної солі, то вам потрібно до цього звикнути. Перш ніж повністю відмовитись від солі, почніть скорочувати її споживання. Наприклад, можна не використовувати сіль під час одного з прийомів їжі протягом дня. Згодом ви звикнете вживати менше солі.
Відмовтеся від оброблених продуктів
У готових стравах і продуктах, що характеризуються високим ступенем переробки, часто дуже багато солі. Проблема полягає в тому, що цю сіль контролювати ви не в змозі. У зв’язку з цим доцільно відмовитися від вживання таких страв та продуктів по максимуму. Краще готуйте самостійно.